Harcerstwo w naszej szkole

Obecnie przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczynie działają 3 jednostki harcerskie:

4 Gromada Zuchowa „Bajkowe Ludki” – drużynowa phm. Teresa Depińska - Kapela,

5 Gromada Zuchowa „Magiczne Skrzaty” – drużynowa pwd. Weronika Wiśniewska,

4 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Wędrowcy” dh. Krzysztofa Piaskowska.

W zespole organizacyjnym pracują: dh. Małgorzata Szydłowska, pwd. Oliwia Kapela.

W ostatnim Rozkazie L.8/2020 Komendanta Hufca Konin przeczytaliśmy, że we współzawodnictwie gromad i drużyn hufca „Wspinaczka na szczyt”, nasze gromady mają wysokie osiągnięcia:

4 Gromada Zuchowa „Bajkowe Ludki” z Wilczyna zdobyła szczyt Giewontu i prawo do noszenia zielonej plakietki oraz nagrodę pieniężną.

5 Gromada Zuchowa „Magiczne Skrzaty” z Wilczyna zdobyła szczyt Rysy i prawo do noszenia czerwonej plakietki oraz nagrodę pieniężną.

BRAWO ZUCHY!

4 GZ „Bajkowe Ludki” liczy 12 zuchów. Mamy 2 szóstki: Smerfy i Krasnoludki.

Pierwsze zbiórki rozpoczęliśmy od zdobywania sprawności FANTASTY.

19 października 4 GZ zdobyła sprawność Fantasty. Zbudowaliśmy miasto marzeń.

Założyliśmy dziennik niesamowitych przygód. Wykonaliśmy prace plastyczno-techniczne na temat fantastycznych wizji świata w 3000 roku.