Gratulacje dla Weroniki i Wojtka!

22 marca 2019 r. rozstrzygnięto XXVIII Międzypowiatowy Konkurs Poetycki „Poezja młoda – poezja nowa” organizowany przez MDK w Koninie.

W tym roku w konkursie wzięło udział 83 młodych poetów z 36 szkół. Jury pod przewodnictwem dr Marcina Jaworskiego z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu miało do oceny ponad 200 wierszy. Uczestników konkursu zaproszono na imprezę podsumowującą, podczas której zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

Głównymi bohaterami byli laureaci konkursu. W kategorii klas I-III szkoły podstawowej, jako jedyną, Jury nagrodziło Weronikę Wojtaszak z klasy II a Szkoły Podstawowej w Wilczynie. Przyznano również wyróżnienie Wojciechowi Kamińskiemu z klasy II c naszej szkoły.Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pięknymi dyplomami i tomikami poetyckimi pt.:Czarodziejska godzino tworzenia…” z wierszami nagrodzonych i wyróżnionych poetów.

Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyli również: Martyna Adamczyk, Olaf Grabowski, Julia Sobiegraj z klasy II a oraz Gabriela Blejwas i Mateusz Mikitin z klasy II c.

Alicja Rybicka – wychowawca klasy II a