W hołdzie Janowi Pawłowi II

Wychodząc naprzeciw prośbom uczniów, rodziców i wielu mieszkańców Gminy Wilczyn w  40. rocznicę  wyboru Karola Wojtyły na papieża powstała w naszej szkole Izba Pamięci Jana Pawła II.

Znalazły się w niej pamiątki podarowane przez osoby, które w jakiś sposób zetknęły się ze św. Janem Pawłem II. Często są to cenne pamiątki i relikwie będące świadectwem miłości i czci św. Jana Pawła II. W zbiorach znajdują się dary m.in. z Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach, Centrum Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach  i osobiste pamiątki darczyńców.

Izba Pamięci jest miejscem przypominającym o największym Polaku w historii, źródłem informacji o Patronie Szkoły, miejscem refleksji i kontemplacji.

Ekspozycja ma charakter stały i można ją obejrzeć po uprzednim uzgodnieniu z dyrekcją szkoły.