Niepodległa w liczbach

7 listopada 2018 r. w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Matematyczny „Niepodległa w liczbach”.

Uczniowie klas V  rywalizowali pracując w trzyosobowych zespołach - po jednym zespole z każdej klasy. Rozwiązywali obliczeniowe krzyżówki matematyczne oraz zadania o tematyce historycznej. Uczniowie nie tylko poszerzali wiedzę matematyczną ale również rozwijali umiejętność pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Do ostatniego zadania bój o czołowe lokaty był bardzo zacięty. Na finiszu najlepsza okazała się i zajęła I miejsce drużyna z klasy Vc w składzie Maja Kapela, Wiktor Lepszy i Zuzanna Oborska, II miejsce zajęli chłopcy z klasy Va – Jakub Kulczewski, Paweł Rybarczyk i Dominik Suski. Zaszczytne III miejsce przypadło klasie Vb reprezentowanej przez Dagmarę Grochowską, Izabelę Kozłowską i Pawła Zwolińskiego. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki panie: Katarzyna Lewandowska, Danuta Kujawa i Ewelina Bejenka-Winiarska.