Patriotyczny Dzień Sportowca

Z pewnością dzień 1 czerwca 2018 r. zapadnie wszystkim uczestnikom Patriotycznego Dnia Sportowca głęboko w pamięci.

Celem turnieju było uczczenie w sportowy sposób 100-tnej rocznicy niepodległości Polski oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży czynnego uczestnictwa w sporcie, rozwijanie tężyzny fizycznej, budzenie dumy narodowej z polskiego sportu oraz poznanie polskich sportowców, którzy rozsławiają Polskę w świecie.

Dzień zapowiadał się od samego rana bardzo ciekawie, a głównymi aktorami były wcześniej wybrane trójki klasowe, które miały reprezentować każdą klasę w konkurencjach sportowych.

Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystego przemarszu zawodników po murawie boiska. Młodych sportowców prowadziła flaga Polski niesiona przez Wiktorię Lewandowską z klasy VII b. Za nią podążali reprezentanci klas w biało-czerwonym korowodzie.

Otwarcie zmagań sportowych nastąpiło przed trybunami wypełnionymi kibicami i licznie przybyłymi na to wydarzenie gośćmi. Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Kaczyński w swoim wystąpieniu wskazywał na znaczenie sportu w życiu człowieka i narodu. Przy dźwiękach sportowych melodii korowód ruszył w kierunku boiska orlik.

Przed głównym wejściem do szkoły zatrzymaliśmy się, aby posadzić sadzonkę pomnikowego dębu Bartek. Wsadzenia drzewka dokonała delegacja składająca się z uczestniczki V Wielkopolskiego Finału Piłki Nożnej w kategorii U-10 wraz z opiekunem panem Bartoszem Malinowskim, radnej powiatu konińskiego pani Haliny Lenartowicz i dyrektora CUW w Wilczynie pana Pawła Jasińskiego.

Po tym historycznym akcencie mogliśmy przejść do zmagań sportowych. Mimo upału między zawodnikami toczyła się zacięta walka. Pokazywali, że bycie sportowcem to nie tylko sprawność fizyczna, ale również siła charakteru. Równolegle z rozgrywanymi konkurencjami, na boisku obok, walczyli dzielnie ojcowie uczniów, grając w piłkę nożną z uczniami szkoły. To dopiero były emocje!

W specjalnej strefie żywności na uczestników czekały mamy z przygotowanymi pysznościami. Każdy mógł się do woli posilić i skosztować czerwoniutkich truskawek z polskich plantacji.

Ważną rolę odgrywali kibice, którzy zagrzewali do walki swoich zawodników prezentując bardzo wymyślne akcesoria do kibicowania. Poczynając od zaprojektowanych i własnoręcznie wykonanych plakatów, makijażu w barwach narodowych oraz na wszelakich trąbach i bębnach kończąc.

Najbardziej niesamowite było to, że nasze boisko zmieniło swoją barwę z zielonej na biało - czerwoną.

Ostatnim akordem tego dnia było uroczyste podsumowanie zawodów. Wszyscy z wielkim wzruszeniem obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazującą wielkich polskich sportowców. Z łezką w oku przypomnieliśmy sobie chwile wielkiej narodowej chluby z polskich olimpijczyków.

Na naszych szkolnych sportowców czekały dyplomy za udział w sportowej walce. Dziesięcioro najlepszych poproszono na podium. Tam zostali udekorowani przez gości honorowych pamiątkowymi medalami. Otrzymali także bukiety biało-czerwonych kwiatów. Wzruszeni stali na podium, śpiewając razem z wszystkimi zebranymi w hali sportowej hymn państwowy.

Dla sportowców, gości i kibiców były to niezapomniane chwile, do których warto wracać pamięcią.