Konkurs na najciekawsze przebranie

W ramach obchodów Dnia Języków w dniu pierwszego czerwca został przeprowadzony konkurs na najciekawsze przebranie, związane z krajem anglo- lub niemieckojęzycznym.

W ramach przygotowań do konkursu przewodniczący klas losowali wybrany kraj i dopasowywali przebranie do postaci historycznej lub słynnej osoby, pochodzącej z danego kraju.

Podczas oceniania występu komisja zwracała uwagę w szczególności na to, czy strój/osoba pasowały do wylosowanego kraju, jak starannie wykonane było przebranie, w jaki sposób prezentowano postać i czy osoba występująca mogła liczyć na oklaski i zachętę pozostałych uczniów swojej klasy.

Pierwsze miejsce zdobyli ex aequo klasa V C, za wspaniały wizerunek Alberta Einsteina oraz klasa II B, która wywarła za pokaz kowbojski. Drugie miejsce zdobyła klasa II C, trzecie natomiast – ex aequo klasy pierwsze, I A oraz I C.

Ogółem zdobyto następujące ilości punktów:

Klasa 1 a — 19

Klasa 1 c — 19