Dzień Zucha

W dniach 27- 28 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczynie odbył się hufcowy biwak zuchowy z okazji Dnia Zucha.

Tym razem zuchy podróżowały po Polsce w stulecie NIEPODLEGŁOŚCI. Pierwszego dnia rozpoczęły się przygotowania do podróży. Dzieci poznawały różne legendy miast polskich. W sobotę wyruszyły na sondę uliczną, aby dokładniej zapoznać się z miejscowością, w której odbywa się biwak. Następnie rozpoczęły podróż po Polsce. Odwiedziły następujące miasta: Warszawę, Kraków, Poznań, Gniezno, Łódź, Zakopane, Rozewie, Toruń, Gdańsk i Kruszwicę.

Oto tekst podziękowania od Namiestniczki Hufca ZHP Konin.

„Kolejny bardzo udany biwak z okazji Dnia Zucha zakończył się wczoraj. Jak zwykle gościnny Wilczyn przyjął nas serdecznie. Zuchy miały sposobność do wszelkiej aktywności. Biegały, skakały, tańczyły, tworzyły przedstawienia, pisały legendy, budowały grody... i wiele innych jeszcze, zresztą co tam będę opowiadać, zobaczcie - sami fotorelacja okiem aparatu Druhny Eli tuhttps://photos.app.goo.gl/6yjNkmN0XFWu4cK22. Jeszcze raz dziękujemy Druhnom ze środowiska wilczyńskiego za to, że nas tak wspaniale ugościły, a Druhnie Tereni, że wciąż chce nas zapraszać i kocha nas swoim wielkim sercem. Dziękujemy Druhno”.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczynie.