Szukamy Niepodległej - wycieczka do Muzeum Okręgowego w Koninie

15 marca miała miejsce niezapomniana wycieczka do Muzeum Okręgowego w Koninie, której uczestnikami byli uczniowie klasy VII b.

Był to dzień inaugurującypierwszą w 2018 roku wystawę w Muzeum Okręgowym w Koninie. Wystawa w muzeum wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę ekspozycja nosi tytuł: „Wybuchła Niepodległość”.

Zwiedzanie rozpoczęliśmyod spichlerza, gdzie niekwestionowaną atrakcją jest model słonia leśnego, opracowany na podstawie wykopaliska z terenu kopalni ,, Jóźwin”. Oprócz ciekawych znalezisk pokazano nam makiety i filmy, sprzęt i strój związany z górnictwem odkrywkowym. Jeszcze kilka fotek z olbrzymem i zmierzaliśmy do zamku, gdzie tutejsze pokoje i piwnice wypełnione są różnymi odkryciami archeologicznymi i pamiątkami historycznymi.

Wiele doznań nie tylko estetycznych dostarczyła nam kolekcja biżuterii patriotycznej.Polska biżuteria patriotyczna w zbiorach Muzeum Okręgowego w Koninie jest bardzo bogata. Bardzo zainteresował nas ten dział, ponieważ w naszej szkole w ramach projektu Polacy- Ojczyźnie planowane są warsztaty biżuterii patriotycznej.