Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

W szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczynie udzielana jest w oparciu o Rozporządzenie MEN z dnia 9 sierpnia 2017 r. ( DZ.U poz.1903).

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna udzielona uczniowiw szkole polega na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia i czynników środowiskowych wpływających na jego funkcjonowanie w szkole, w celu wspierania potencjału rozwojowego ucznia i stwarzania warunków do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w zyciu szkoły oraz środowisku społecznym. W szkole pomoc psychologiczno – pedagogiczna udzielana w trakcie bieżącej pracy zuczniem oraz przez zintegrowane działania nauczycieli i specjalistów, m.in. w formie:

- zajęć rozwijających uzdolnienia,

- zajęć dydaktyczno – wyrównawczych,

- zajęć specjalistycznych: korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne,

- zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu;

- zindywidualizowanej ścieżki kształcenia;

- porad i konsultacji;

- warsztatów;

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna udzielana w szkole rodzicomuczniów i nauczycielom polega na wspieraniu rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych w celu zwiększenia efektywności pomocy udzielanej uczniom.

W szkole pomoc psychologiczno- pedagogiczna jest udzielana rodzicom uczniów i nauczycielom w formie:

- porad;

- konsultacji;

- warsztatów i szkoleń;

Korzystanie z pomocy psychologiczno – pedagogicznej w szkole jest dobrowolne i nieodpłatne