Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Dzień Zucha w Wilczynie

W dniach 28 i 29 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczynie odbył się biwak z okazji Dnia Zucha pod hasłem „Skok w czasie”.

Do Wilczyna przybyło 10 jednostek z Hufca ZHP Konin, a 4 WDH „Wędrowcy” pełniła rolę drużyny sztabowej. W tym pięknym święcie najmłodszych członków harcerstwa uczestniczyło 160 osób: zuchów, drużynowych, instruktorów ZHP. Wieczorem odbyła się niezwykła gra fabularna, w której zuchy poznały postacie z przeszłości. Szalony naukowiec nie potrafił naprawić wehikułu czasu, dlatego zuchy poszukiwały brakujących części potrzebnych do naprawy maszyny. Dzieci wykonały wiele zadań, dzięki czemu poznały dokładniej ludzi z przeszłości oraz drużynowe, które kiedyś prowadziły drużyny harcerskie i zuchowe: Mariannę Wardęcką, Magdalenę Kurowską i Elżbietę Kubacką. Oczywiście zuchy doskonale poradziły sobie z naprawą wehikułu.
Na apelu kończącym biwak gościliśmy: Dyrektora Centrum Usług Wspólnych – Pawła Jasińskiego, Zastępcę Komendanta Hufca ZHP Konin – Tomasza Rybarczyka, Namiestniczkę Zuchową – Zofię Błaszczyk.

Wyjątkowym momentem był krąg przyjaźni, ponieważ zuchy wypowiedziały wiele ciepłych i pięknych słów na temat biwaku i podkreśliły, że bawiły się świetnie.

Dziękuję Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczynie Pani Wiesławie Matlejewskiej za pomoc w organizacji Dnia Zucha oraz wszystkim, którzy byli zaangażowani w pracę podczas biwaku.

T. Depińska - Kapela