Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Podwójne podium

Mistrzostw Powiatu  Konińskiego w Siatkówce dla Dziewcząt i Chłopców ze Szkoły Podstawowej w Wilczynie

14 lutego w hali sportowej w Wilczynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. O mistrzostwo powiatu rywalizowały najlepsze drużyny dziewcząt z pięciu szkół powiatu konińskiego, wyłonione w eliminacjach rejonowych.

W fazie grupowej drużyna dziewcząt z Wilczyna pokonała SP Morzyczyn 2:0. W półfinale dziewczyny pokonały drużynę SP Sompolno 2:0. W finale, po zaciętej walce, dziewczyny poniosły porażkę 0:2 z drużyną SP Sławsk. W rezultacie uzyskały tytuł WICEMISTRZA POWIATU KONIŃSKIEGO.

Skład drużyny dziewcząt:

1. Anna Kamińska

2. Natasza Armacka

3. Natasza Blejwas

4. Martyna Budziak

5. Aleksandra Kołodziejczak

6. Julia Kołodziejczak

7. Eliza Raczyńska

8. Julia Rzemyszkiewicz

9. Natalia Szczepankiewicz

10. Natalia Targas

11. Zuzanna Wiśniewska

16 lutego do rozgrywek przystąpili chłopcy. O Mistrzostwo Powiatu Konińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców rywalizowało sześć najlepszych szkół naszego powiatu. W fazie grupowej chłopcy odnieśli dwa zwycięstwa . W finale pokonali drużynę SP Krzymów 2:0 i zostali MISTRZAMI POWIATU KONIŃSKIEGO.

Skład drużyny chłopców:

1. Adam Bukowski