Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Mistrzowie ortografii i gramatyki

W tegorocznym Międzyszkolnym Konkursie Ortograficzno-Gramatycznym wzięło udział 26 drugoklasistów ze wszystki8ch szkół naszej gminy.

Konkurs odbył w Szkole Podstawowej w Wilczynie 6 czerwca w świetlicy szkolnej. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z gramatyki i ortografii na poziomie podstawy programowej przewidzianej dla klasy drugiej.

Uczestnicy konkursu, aby zdobyć 51 punktów, musieli wykonać 10 zadań oraz uzupełnić poprawnie tekst z lukami. Nagrodami dla każdego ucznia były dyplomy i pamiątkowe długopisy z imieniem uczestnika. Zwycięzcy otrzymali w prezencie słowniki ortograficzne.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów:

I miejsce Weronika Wojtaszak

II miejsce Oliwia Łukasik

III miejsce Sonia Kotleszka

Wyróżnienia:

1. Olaf Grabowski

2. Maja Przybyła

3. Jan Blejwas

4. Martyna Adamczyk

5. Aleksandra Blim

Składamy gratulacje zwycięzcom, wyróżnionym oraz uczestnikom, życząc dalszych sukcesów.
Osobne podziękowania składamy paniom, które przygotowały uczniów do wzięcia udziału w konkursie: Pani Beacie Filipskiej, Pani Barbarze Szymczyk, Pani Alicji Rybickiej i Pani Teresie Depińskiej- Kapeli.

Małgorzata Bidzińska, Anna Ślebioda, Zuzanna Różańska