• Odwiedziło nas: 1371935

Drugi numer szkolnej gazetki

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem p. t. "Mam pasję"

Justyna i konie

Justyna Kuśmierczak  jest naszą koleżanka z klasy 5a i ma wielką pasję - kocha konie i wolność, jaką daje jazda konna. W każdy weekend jeździ do swoich dziadków, gdzie od 4 sierpnia 2016 roku mieszka Hilda - wymarzony koń, którego Justyna jest właścicielką. Justyna przejmuje wtedy wszystkie obowiązki związane z hodowlą konia, czyści go, karmi i sprząta w stajni. Ale przede wszystkim może jeździć. Najbardziej lubi w siodle westernowym, bo złapie się rogu i  jeździ szybciej niż w sportowym. Hilda to koń rasy konik polski. Jest spokojna, ale nie lubi jazdy w deszczu, wtedy zaczyna fikać, aby zrzucić Justynę i jak najszybciej wrócić do stajni. Dla Justyny to świetna zabawa.  Mówi, że lubi takie "rodeo". Nasza koleżanka jest już wprawioną dżokejką, świetnie wychodzi jej kłus i skręt, teraz pracuje nad galopem i cwałem. Jeździ na koniu od trzech lat, zainteresowała się nimi cztery lata temu, gdy była w 1 klasie. Justyna umie tez powozić bryczką. Powozi już sama, starsza osoba siedzi obok tylko dla bezpieczeństwa, gdyby coś poszło nie tak.