Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczynie

Kalendarium

Poniedziałek, 2024-04-29

Imieniny: Hugona, Piotra

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1373461
  • Do końca roku: 246 dni
  • Do wakacji: 53 dni

Nasze osiągnięcia informatyczne

   Uczniowie wilczyńskiej szkoły podstawowej rozwijają swoje kompetencje z programowania dzięki temu, że szkoła w okresie kilku ostatnich lat, przystąpiła do różnych projektów edukacyjnych.

 Pierwszym projektem była „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” projekt Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.
Celem głównym projektu było podniesienie do 2023 r. jakości edukacji na każdym szczeblu kształcenia ogólnego województwa wielkopolskiego poprzez rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczniów.
W ramach Projektu, realizowanego w ciągu pięciu lat, przewidziano sześć różnych podprojektów edukacyjnych, w tym trzy skierowane do szkół podstawowych:
   Nasza szkoła brała udział w podprojekcie Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski (CDEW) oraz Uczniowskie Laboratoria Informatyczne (ULI)
   Dzięki udziałowi w projekcie CDEW mieliśmy następujące korzyści związane z infrastrukturą IT:
   • Budowa sieci Wi-Fi w budynkach szkolnych umożliwiającą korzystanie z Internetu całej społeczności szkolnej oraz utrzymanie tej sieci przez cały okres realizacji projektu,
   • Wyposażenie pracowni przedmiotowych w cyfrowe narzędzia dydaktyczne takie jak m.in.: laptopy, tablety; wspierające realizację zajęć z wykorzystaniem TIK,
   • Stworzono portal dla potrzeb umieszczania treści edukacyjnych (biogramy mieszkańców Gminy Wilczyn) z możliwością ich publikowania.
   Zapraszamy do obejrzenia biogramów nad którymi pracowali uczniowie naszej szkoły (kopiując link poniżej): https://www.csw2020.com.pl/encyklopediawielkopolan/...
   Celem drugiego podprojektu Uczniowskie Laboratoria Informatyczne (ULI)było ukierunkowanie na edukację informatyczną, wyłonienie talentów, głównie w zakresie rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera.
Celem podprojektu było wykazanie ścisłego związku informatyki, myślenia algorytmicznego i programowania z różnymi dziedzinami życia.
   W ramach projektu ULI szkoła otrzymała pomoce do programowania zestawy BE Creo oraz Scottie Go! , które są wykorzystywane na zajęciach dodatkowych z programowania i na lekcjach informatyki. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich kompetencji informatycznych oraz zainteresowań związanych z programowaniem. Za realizację tego projektu szkoła otrzymała wyróżnienie od Samorządu Województwa wielkopolskiego i ODN w Poznaniu.
   Ostatnim z projektów są Laboratoria Przyszłości jest to program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów odkrywanie talentów i rozwijanie zainteresowań.
   Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
   W ramach tego projektu szkoła otrzymała m. in. Zestawy Lego Spike Prime Education, dzięki temu nasi uczniowie tworzą niesamowite projekty.
   Zapraszamy do obejrzenia filmów, gdzie możemy realizować pomysły uczniów naszej szkoły używających klocki na zajęciach informatycznych.
Maria Wesołowska