Książka otwiera świat ogromny

Jak wskazuje powyższe hasło, książka pełni  fundamentalną rolę w naszym życiu, dostarczając  wiedzy,  poszerzając  horyzonty i rozwijając wyobraźnię.

Przekonali się o tym siódmoklasiści z 7a, realizując ten temat w formie projektu, podczas lekcji języka polskiego i informatyki. Pomogły im w tym lektury, które czytali w ciągu roku szkolnego oraz książki, bez których nie można obyć się, chodząc do szkoły. Wsparciem były też spotkania z paniami bibliotekarkami z biblioteki szkolnej i publicznej, podczas których uczniowie mogli poznać kanon książek adresowanych dla młodzieży.

Efektem pracy uczniów były przygotowane przez nich prezentacje opatrzone tytułem „Książka otwiera nam świat ogromny”. Najlepsze z nich zostały pokazane w dniu 3 czerwca 2019r. podczas uroczystego spotkania w szkolnej bibliotece. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie klasy 5 e z panią Mariolą Stróżyk i trzecioklasiści. Dzieci w aktywny sposób włączyły się w realizację tematyki projektu, prezentując w części artystycznej książki, do których warto zaglądać oraz zalety czytania . Na zakończenie zebrani rozwiązywali zagadki i rebusy dotyczące lektur szkolnych.

Gratulujemy uczniom, którzy przygotowali najlepsze prezentacje!

Należą do nich: Marta Derenda, Zuzanna Kamińska, Gabriela Tomczak, Julia Rachuba, Mateusz Jestratjew, Klaudiusz Wysocki

Organizatorzy: Zuzanna Różańska,
Mariola Wesołowska, Justyna Paluszyńska