Wycieczka klas sódmych

W dniach od 15 do 17 maja miała miejsce wycieczka uczniów klas siódmych.

W dniach 15 – 17 maja 2019 r. uczniowie z klas siódmych oraz 3a gimnazjum byli na trzydniowej wycieczce. Pierwszego dnia zwiedzali Szklarską Porębę. Byli w Leśnej Hucie, gdzie obserwowali etapy produkcji wyrobów ze szkła. Kolejnym punktem programu był Żelazny Tygiel – osada, w której mogli obejrzeć i wprawić w ruch średniowieczne urządzenia górniczo – hutnicze.

Drugiego dnia z samego rana udali się do Pragi. Około południa rozpoczęli zwiedzanie. Zobaczyli:Klasztor na Strachowie, Hradczany, Katedrę Św. Wita, Malą Stranę, Ogrody Wallensteina, Most Karola, Plac Wacława. Spacerowali malowniczymi uliczkamido rynkuStarego Miasta, gdzie naRatuszu znajduje się słynny zegar OrlojZobaczylikościół Marii Panny przed Tynem i pomnik Jana Husa, Bramę ProchowąorazDom Miejski. Po dniu pełnym wrażeń wrócilido Karpacza.

Trzeciego dnia znowu przekroczyli granicę polsko-czeską, ale tym razem udali się do Adrszpach - Skalnego Miasta, gdzie podziwiali bajkowy świat fantastycznych form skalnych
o niesamowitych kształtach i licznych wodospadach. Po powrocie do Polski zwiedzili jeszcze Świdnicę - miasto, które ma ciekawą historię, posiada ponad 400 zabytków i obecnie odzyskuje dawny blask. Zwiedzili tu Katedrę , Starówkę, wjechali na wieżęRatusza, skąd podziwialipanoramę okolicy.