Uroczystość nadania sztandaru

W dniu 18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wilczynie miało miejsce uroczyste nadanie sztandaru szkolnego.

Najpierw miała miejsce uroczysta msza i poświęcenie sztandaru w kościele pw. Świętej Urszuli. Po skończonej mszy uczestnicy zgromadzenia wspólnie z pocztem sztandarowym przemaszerowali do Szkoły Podstawowej, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości.

Poczet sztandarowy rodziców w składzie: p. A. Piekarska, p. W. Nowopolska oraz p. W. Oborski przekazał sztandar na ręce p. dyrektor, W. Matlejewskiej, która serdecznie podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do uzyskania sztandaru. Następnie sztandar przekazano pocztowi sztandarowemu uczniów. Nastąpił prezentacja sztandaru, a następnie wybrani uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Wilczynie złożyli ślubowanie na otrzymany sztandar.

W dalszej kolejności zabrali głos zaproszeni goście.

Potem odbyło się przedstawienie, przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej szkoły.

Na koniec głos ponownie zabrała p. dyrektor, W. Matlejewska, która jeszcze raz podziękowała za pomoc wszystkim sympatykom szkoły i zaprosiła do obejrzenia wystawy okolicznościowej oraz wpisania się do księgi pamiątkowej.